• گاهی قصد گفتن حرفی نداری و خود سر ریز می شود! گاهی به حرف می آورند ترا! گاهی اگر پاسخ نگویی گمان می کنند که لالی! گاهی سخن می گویی به امید شنیدن حتی یک کلمه از آنکه ...


  ادامه مطلب... • گاهی حرفی زده می شود که قصد گفتن نداشته ای! گاهی به اشتباه متنی منتشر می شود که قصد انتشار نداشته ای! بعدا باید بر آن عکسی افزود و خلاصه ای.


  ادامه مطلب... • بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب... • مرغ آمین گوی، دور می گردد، از فراز بام، در بسیط خطّه ی آرام، می خواند خروس از دور، می شکافد جِرم دیوار سحرگاهان، وز بر آن سرد دود اندود خاموش، هرچه با رنگ تجّلی، رنگ در پیکر می افزاید می گریزد شب صبح می آید.


  ادامه مطلب... • سبز بر تن می کنی و تبسم لبان تبدارت شعله شمعی شود در بزم باده نوشان. چون ماهی قرمز در تنگ زندگی آنان که گردش ساغر و پیچش مویت بینند به سماع برمیخیزی.


  ادامه مطلب...

آپارتمانی برای اجاره

اگرچه عنوان این مطلب آدم را به یاد موتور جستجوی مسکن و املاک ایران (سویگل) می اندازد ولی موضوع چیز دیگری است.
به خاطر دارم که وقتی می خواستیم آپارتمانی را که در آن زندگی می کردیم عوض کنیم به درخواست صاحبخانه روزی یک زن و شوهر چینی آمدند تا آپارتمانی را که ما روزهای آخر را در آن سپری می کردیم ببینند تا اگر مقبول افتاد بعد از ما ساکن شوند.
با صدای زنگ در را باز کردم، زن و شوهری جوان با چشمهایی بادامی در چهارچوب در ظاهر شدند و من شبیه مشاوران املاک ایران شروع به معرفی بخشهای مختلف آپارتمان کردم که این پذیرایی است و این و خواب و این ... که به ناگاه متوقف شدم که این معرفی کردن شما بدرد ما نمی خورد و میخواهیم خود، مشخصات آپارتمان را بررسی کنیم. به کناری ایستادم تا ببینم انتخاب در چین چگونه انجام می شود. یکی کاغذی و خودکاری در دست گرفت و دیگری به بازرسی بخشهای مختلف پرداخت از شیر آشپزخانه گرفته تا نحوه باز شدن درب و پنجره اتاق خوابها و جنس پارکت و میزان صدایی که در اثر راه رفتن بر روی آن ایجاد می شود. اطلاعات دریافتی به صورت پارامترهایی مشخص در چک لیستی وارد می شد که اطلاعات مشابه از آپارتمانهای دیگر نیز در آن منتظر بودن تا مقایسه شوند. چند روز بعد که با دوستی در این مورد صحبت می کردم او می گفت ما حتی برای انتخاب همسر که می خواهیم عمری را با او زندگی کنیم، به این شیوه انتخاب نکردیم چه برسد به خانه ای که می خواهیم فقط برای یکسال یا حداکثر سه چهار سال در آن زندگی کنیم.

1388/04/06

تعداد بازدید:1645
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.