• بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب... • مرغ آمین گوی، دور می گردد، از فراز بام، در بسیط خطّه ی آرام، می خواند خروس از دور، می شکافد جِرم دیوار سحرگاهان، وز بر آن سرد دود اندود خاموش، هرچه با رنگ تجّلی، رنگ در پیکر می افزاید می گریزد شب صبح می آید.


  ادامه مطلب... • سبز بر تن می کنی و تبسم لبان تبدارت شعله شمعی شود در بزم باده نوشان. چون ماهی قرمز در تنگ زندگی آنان که گردش ساغر و پیچش مویت بینند به سماع برمیخیزی.


  ادامه مطلب... • شاید از معجزه عصای موسی بر دریا! اگر آنقدر هوای اتاق من خفه است که کلام جای خود دارد، حتی نفس بر سینه سنگینی می کند، همان نگویم بهتر است.


  ادامه مطلب... • سالها پیش وقتی کودکی ده دوازده ساله بودم کتابخانه کانون پرورش کودکان و نوجوانان با فاصله ای نه چندان از خانه مان در کوی ویلا بود که گهگاه به آن سر می زدم.


  ادامه مطلب...

نطق شبه انتخاباتی

در روزهای گذشته کاندیداهای ریاست جمهوری در سخنرانی های مختلف به نحوی دید و برداشت خود از شرایط سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... را به جامعه عرضه نموده و منتظر پاسخ مثبت یا منفی طبقات مختلف اجتماعی به گفته های خود بودند. یکی از موانع و مشکلات اقتصادی و مدیریتی می گفت، دیگری از مفسدین اقتصادی، یکی در پی توزیع سهام نفت بود و آن یکی به دنبال تشکیل دولت ائتلافی. اما به نظر من مهمترین پارامتری که از آن غفلت شده است نحوه اندیشیدن، استنتاج، رفتار، گفتار و از همه مهمتر تصمیم گیری مردم است که نیاز به اصلاح دارد. همه شما کسان بسیار دیده اید که در جاده های بین شهری با تصادفات و سوانح جاده ای روبرو می شوند و همچنان با سرعت غیر مجاز به رانندگی ادامه می دهند. یا طرفداران کاندیداها که به کاندیدای مقابل ایراداتی وارد می کردند در حالی که خود نیز گرفتار همان ایرادات هستند. مثالهایی از این دست بسیارند که توان اندیشه و تصمیم گیری یک جامعه را نشان می دهد. مهمتر آنکه من، شما و خیلی از ما با این مشکل روبرو هستیم و همه نیاز به آموزش داریم. فراموش کردم که در نطق های انتخاباتی نباید به خودمان، دوستانمان و مردم که به رایشان نیاز داریم اشکال و ایراد وارد کنیم.

1388/04/01

تعداد بازدید:1181
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.