• عقل از کف داده و دل در دست گرفته اند و از بزرگی این دل بهره برده و در پی کشف دور دستهای فیزیک و متافیزیک هستند. از غیب می گویند، فلسفه خلقت انسان در روز ازل می دانند و از سرانجام تاریخ می نویسند


  ادامه مطلب... • ظاهرا هر که در این طریق پیشتر رفته سولاتش نیز پیشتر رفته و بر ابهاماتش افزون گشته. می روی تا بدانی و با هر گام بیشتر دانی که نادانی.


  ادامه مطلب... • گاهی قصد گفتن حرفی نداری و خود سر ریز می شود! گاهی به حرف می آورند ترا! گاهی اگر پاسخ نگویی گمان می کنند که لالی! گاهی سخن می گویی به امید شنیدن حتی یک کلمه از آنکه ...


  ادامه مطلب... • گاهی حرفی زده می شود که قصد گفتن نداشته ای! گاهی به اشتباه متنی منتشر می شود که قصد انتشار نداشته ای! بعدا باید بر آن عکسی افزود و خلاصه ای.


  ادامه مطلب... • بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب...

ابرهای كینه

سالها پیش آنگاه که بلیط هواپیمای یک طرفه گرفته بودم به سرزمین سبز و سفید با آسمانی سیاه و ممکن بود بی بازگشت باشد از چندی قبل با آنان که دوستشان داشتم تماس می گرفتم و یقین می یافتم که شادند و بی آنکه چیزی بگویم با لحن دل انگیزشان آرام می یافتم که حلالم کرده اند. حس رفتن حس رستگاری است مانند فارغ التحصیلی یک دانشجو، مانند واگذاری خانه و کاشانه به فرزندان و رفتن تا سرزمین خاموشان، مانند آغاز کوچ پرستوهایی که در کودکی هر پاییز برایشان غمگین می شدم و هر بهار دلتنگ بازگشتشان.

هر چه میبینم خودم را در نهانم بیشتر
دامن از گرد عبادت می تكانم بیشتر

چشمهایم دستهایم بند بند پیكرم
یك به یك اهل ریایند و زبانم بیشتر

جز سبكباری به محشر احتیاج بنده نیست
هرچه سودم بیشتر باشد زیانم بیشتر

آنكه عمری آرزوی بودنم را داشته است
زهر می ریزد كنون در استكانم بیشتر

رو به دشمن بوده ام از پشت خنجر خورده ام
هر چه دور از دوستان باشم امانم بیشتر

من به هركس دست دادم او به من رودست زد
با رفیقانم خدا كرد امتحانم بیشتر

تا نیفتادم نفهمیدم كه شادی می كنند
دشمنانم بیش اما دوستانم بیشتر

كوه هم اندازه ای دارد، نمیدانم چرا
میكشم بار غمت را از توانم بیشتر

ابرهای كینه را از سینه ام پس می زنم
تا درخشد مهر تو در آسمانم بیشتر

شعر از محسن عرب خالقی است و لزوما همه ابیات آن نمی تواند زبان حال من باشد، به عنوان مثال من درباره دوستانم که بهتر از آب روانند و دشمنانم که همیشه وامدار مدارای علی‌الدوامشانم نمی توانم همانند این شاعر توانمند سخن بگویم.

1396/11/07

تعداد بازدید:983
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.