• عقل از کف داده و دل در دست گرفته اند و از بزرگی این دل بهره برده و در پی کشف دور دستهای فیزیک و متافیزیک هستند. از غیب می گویند، فلسفه خلقت انسان در روز ازل می دانند و از سرانجام تاریخ می نویسند


  ادامه مطلب... • ظاهرا هر که در این طریق پیشتر رفته سولاتش نیز پیشتر رفته و بر ابهاماتش افزون گشته. می روی تا بدانی و با هر گام بیشتر دانی که نادانی.


  ادامه مطلب... • گاهی قصد گفتن حرفی نداری و خود سر ریز می شود! گاهی به حرف می آورند ترا! گاهی اگر پاسخ نگویی گمان می کنند که لالی! گاهی سخن می گویی به امید شنیدن حتی یک کلمه از آنکه ...


  ادامه مطلب... • گاهی حرفی زده می شود که قصد گفتن نداشته ای! گاهی به اشتباه متنی منتشر می شود که قصد انتشار نداشته ای! بعدا باید بر آن عکسی افزود و خلاصه ای.


  ادامه مطلب... • بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب...

انار

مصرف انار از ایران به هند، از آنجا به چین و آفریقای جنوبی و سپس به اروپا و آمریکا گسترش یافته است. واژه انار یا pomegranate از زبان یونانی به معنی سیب پر هسته گرفته شده است. مصریان باستان با انار دفن می شدند و بابلی ها اعتقاد داشتند خوردن چند دانه انار آنها را در میدان جنگ شکست ناپذیر می کند. در قرآن کریم سه بار نام انار آورده شده است و بعضی آنرا میوه بهشتی می دانند. بزرگترین تولیدکنندگان انار به ترتیب ایران، قرقیزستان، اسپانیا و آمریکا هستند. انار اشتهاآور است و آب انار خاصیت میکروب کشی و ضد عفونی کنندگی دارد. کاهش فشار خون و کلسترول از خاصیتهای بسیار ارزشمند انار است. انار سرشار از ویتامین سی است و خاصیت خنک کنندگی و رفع عطش دارد. انار منبع خوبی از اسید فولیک، پتاسیم و آهن است. جوشانده پوست انار برای گلودرد و همچنین التهاب گلو خوب است. همه اینها را گفتم تا بگویم آدم می تواند به هر چیز چقدر خوب نگاه کند. دیدن زندگی به همین قرمزی و طراوت به همین آسانی است.

1387/05/07

تعداد بازدید:1643
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.