• عقل از کف داده و دل در دست گرفته اند و از بزرگی این دل بهره برده و در پی کشف دور دستهای فیزیک و متافیزیک هستند. از غیب می گویند، فلسفه خلقت انسان در روز ازل می دانند و از سرانجام تاریخ می نویسند


  ادامه مطلب... • ظاهرا هر که در این طریق پیشتر رفته سولاتش نیز پیشتر رفته و بر ابهاماتش افزون گشته. می روی تا بدانی و با هر گام بیشتر دانی که نادانی.


  ادامه مطلب... • گاهی قصد گفتن حرفی نداری و خود سر ریز می شود! گاهی به حرف می آورند ترا! گاهی اگر پاسخ نگویی گمان می کنند که لالی! گاهی سخن می گویی به امید شنیدن حتی یک کلمه از آنکه ...


  ادامه مطلب... • گاهی حرفی زده می شود که قصد گفتن نداشته ای! گاهی به اشتباه متنی منتشر می شود که قصد انتشار نداشته ای! بعدا باید بر آن عکسی افزود و خلاصه ای.


  ادامه مطلب... • بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب...

دکتر مرضیه رحیمی

امروز خانم دکتر مرضیه رحیمی از تز دکترای خود دفاع کردند. ایشان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را در دانشگاه صنعتی شاهرود ظرف مدت 12 سال پشت سر گذاشتند. در همه این مدت از کارآموزی دوره کارشناسی تا پروژه کارشناسی، پایان نامه کارشناسی ارشد و تز دکترای ایشان به همراهی و راهنمایی اینجانب انجام شد. شاید بد نباشد به چند نکته اشاره نمایم.

1- هوش و ذکاوت بالا، قابلیتها و استعدادهای فوق العاده، کسب درجات بالا از جمله شاگرد اولی در همه این دوران، همه و همه کوچک تر از آن بودند که در منش و پندار و گفتار و رفتار ایشان کوچکترین تغییر و دگرگونی ایجاد کنند.

2- در همه این دوران در بسیاری موارد با من اختلاف نظر جدی داشتند، هرگز حتی برای ثانیه ای ضمن حفظ و پایبندی به اصول خود کوچک ترین حرکتی نکردند که ذره ای دلخوری یا ناراحتی در من به وجود آورند.

3- سکوت تقریبا همیشگی، ادب و منش و روش پسندیده و نیکو بارزترین صفت و درجه ای است که در ایشان می توان یافت، بسیار بالاتر از درجه دکتری.

4- دوست داشتم سختکوشی و توانمندیهای ایشان نتایجی بسیار درخشان تر برایشان به ارمغان آورد. گمان می برم عدم پیروی از برخی توصیه های اینجانب که شاید هم صد در صد درست نباشند، ایشان را از آن نتایج درخشان دور کرد.

5- جنس فرهنگ با جنس تحصیلات متفاوت است. تحصیلات را مانند مال و منال می توان کسب نمود اما فرهنگ تکیه بر پشتوانه هایی دارد مانند پدر و مادر. ایشان بسیار خوش اقبالند.

6- بسیاری از همکاران دانشکده ایشان را ثمره کار خود در این چند سال می دانند و به خود می بالند. اساتیدی مانند آقای دکتر پویان، آقای دکتر حسن پور و خصوصا خانم دکتر مشایخی در این چند سال نقش بسیار مفید و ارزنده ای در مورد ایشان داشته اند.

7- امیدوارم به زودی دور میز جلسه دانشکده و گروه، ایشان را در کنار خود و به عنوان همکار ببینم.

روزی ملانصرالدین را دیدند که کودکان کوچه و برزن را مورد ضرب و شتم قرار می دهد. از او پرسیدند که چرا چنین می کنی؟ ملا پاسخ داد: اینها آمده اند که ما برویم!

1396/09/29

تعداد بازدید:1208
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.