• عقل از کف داده و دل در دست گرفته اند و از بزرگی این دل بهره برده و در پی کشف دور دستهای فیزیک و متافیزیک هستند. از غیب می گویند، فلسفه خلقت انسان در روز ازل می دانند و از سرانجام تاریخ می نویسند


  ادامه مطلب... • ظاهرا هر که در این طریق پیشتر رفته سولاتش نیز پیشتر رفته و بر ابهاماتش افزون گشته. می روی تا بدانی و با هر گام بیشتر دانی که نادانی.


  ادامه مطلب... • گاهی قصد گفتن حرفی نداری و خود سر ریز می شود! گاهی به حرف می آورند ترا! گاهی اگر پاسخ نگویی گمان می کنند که لالی! گاهی سخن می گویی به امید شنیدن حتی یک کلمه از آنکه ...


  ادامه مطلب... • گاهی حرفی زده می شود که قصد گفتن نداشته ای! گاهی به اشتباه متنی منتشر می شود که قصد انتشار نداشته ای! بعدا باید بر آن عکسی افزود و خلاصه ای.


  ادامه مطلب... • بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب...

سویگل اخبار

سویگل اخبار یا همون سویگل نیوز چند روزیه که کار خودشو آغاز کرده. این سایت که اخبار خودشو با جستجو تو سایتهای خبری دیگه جمع آوری میکنه به صورت هوشمند و اتوماتیک اخباری رو که بدست می آره دسته بندی میکنه و از همه مهمتر اینکه کلمات کلیدی هر مطلب رو از درون متن استخراج می کنه. این کار باعث میشه که کاربران بتونن آخرین اخباری رو که راجع به یه موضوع خاص یا یک شخصیت سیاسی، اجتماعی یا یک شخصیت فرهنگی، هنری یا ورزشی در سایتهای مختلف اومده رو یکجا مطالعه کنن. ضمنا تو این سایت برخلاف سایتهای خبری دیگه از گول زدن مخاطبان برای دریافت کلیک بیشتر اجتناب شده به این صورت که زیر هر خبر خلاصه ای از خبر هم به صورت اتوماتیک استخراج میشه و به بازدیدکننده نمایش داده میشه تا در صورتیکه علاقه ای به اون خبر نداره روی اون کلیک نکنه.
نکته جالب توجه تو سایت سویگل اخبار سوتی هاییه که اتفاق می افته همونطور که میدونید وقتی تو گوگل جستجو می کنید معمولا مطالب غیرمرتبط هم به عنوان نتیجه جستجوی شما نمایش داده می شن که این به خاطر ماشینی انجام شدن این کاره به عبارت دیگر هوش مصنوعی که نمیتونه مثل انسان به معنی واقعی کلمات توجه داشته باشه و فقط به شکل ظاهری اونا توجه می کنه و خیلی طبیعیه که اشتباهاتی هم صورت بگیره. به عنوان مثال تو یک خبر مربوط به یک نزاع خیابانی که تو خیابان شهید مدنی رخ داده، کلمه شهید مدنی به عنوان یک کلمه کلیدی انتخاب میشه و با عکسی از یک شهید و چفیه این خبر نمایش داده میشه در صورتی که هیچ ارتباطی بین اینها نیست. تو سویگل نیوز هم چون استخراج کلمات کلیدی و خلاصه اخبار و همینطور دسته بندی اخبار به صورت اتوماتیک انجام میشه از این سوتی ها زیاده و از اونجایی که بازدیدکنندگان این سایت به جای اینکه سویگل نیوز رو با سایتهایی مقایسه کنن که اطلاعاتشون اتوماتیک استخراج میشه، با سایتهای خبری دیگه مقایسه می کنن با تصور اینکه این اطلاعات توسط انسان درج شده از سوتی های اتفاق افتاده تعجب می کنن.
همه مهمونهای اتاق من به یک بازدید از سویگل نیوز دعوت می شن به شرط اینکه حداقل با یکی دو تا انتقاد یا پیشنهاد در جهت رفع مشکلات موجود سایت یا بهتر شدن خدمات اطلاع رسانی این سایت به من و همکارانم کمک کنن. راستی یادم رفت بگم آقای مهندس مقتدر یا همون ایمان خودمون زحمت بسیار زیادی تو راه اندازی این سایت کشیدن که در واقع توانایی های برنامه نویسی خودشونو به رخ کشیدن.

1390/04/26

تعداد بازدید:2596
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.