• بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب... • مرغ آمین گوی، دور می گردد، از فراز بام، در بسیط خطّه ی آرام، می خواند خروس از دور، می شکافد جِرم دیوار سحرگاهان، وز بر آن سرد دود اندود خاموش، هرچه با رنگ تجّلی، رنگ در پیکر می افزاید می گریزد شب صبح می آید.


  ادامه مطلب... • سبز بر تن می کنی و تبسم لبان تبدارت شعله شمعی شود در بزم باده نوشان. چون ماهی قرمز در تنگ زندگی آنان که گردش ساغر و پیچش مویت بینند به سماع برمیخیزی.


  ادامه مطلب... • شاید از معجزه عصای موسی بر دریا! اگر آنقدر هوای اتاق من خفه است که کلام جای خود دارد، حتی نفس بر سینه سنگینی می کند، همان نگویم بهتر است.


  ادامه مطلب... • سالها پیش وقتی کودکی ده دوازده ساله بودم کتابخانه کانون پرورش کودکان و نوجوانان با فاصله ای نه چندان از خانه مان در کوی ویلا بود که گهگاه به آن سر می زدم.


  ادامه مطلب...

تیام

امروز نهم مردادماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت تیام چشم به جهان گشود. روز تولد یکی از روزهایی است که در خاطر خیلی ها ثبت می شود تا روز دگر که روز تحویل امانت جان به صاحب آن است. اما روزهای میانه را چنان در گیرودار زمانه گم می کنیم که گویی قرار نیست هیچیک از این روزهای میانه در جایی ثبت شود. گویا تیام هم مانند خیلی های دیگر از این قاعده مستثنا نیست! هنوز پایش به زمین نرسیده به علت عضویت در صندوق قرض الحسنه تلاش بدهکار است و مقروض! اگرچه بخشی از بدهی اش را بنده تقبل کرده و پرداخت نموده ام اما میزان باقی مانده آن هم کم نیست. خدا صبرش دهد.

برقست این عمر
بادست این عمر

سرتاسر عمر من و تو
تنها دو روزست

یک روز هنگام تولد
روز دگر هنگامه ی مرگ
اما میان این دو
روزی را ندیدم
لیکن اگر دیدی تو روز زندگی را
آن روز را با عشق و شیدایی به شب بر
شب را سحر کن
با او به هر جایی که دل خواهد سفر کن

یک روز طفلی
یک روز پیری
پس کو میان این و آن روز جوانی
در خود نظر کن
من فاش گویم
روز جوانی را ندیدم
گر تو جوانی را به شهر عمر
دیدی
ما را خبر کن

شعر از آقای مهدی سهیلی

1388/05/09

تعداد بازدید:1794
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.