• بسیار نوشتم، بسیار خواندم، بسیار ملاقات بزرگواران بسیار مرا بسیار تغییر داد. خلوت اتاق من جای اندیشیدن بود و شنیدن بیش از نوشتن. اکنون احساس می‌کنم که بسیار بسیار شده است مرا سماع در بازار و فریاد بر مناره!


  ادامه مطلب... • مرغ آمین گوی، دور می گردد، از فراز بام، در بسیط خطّه ی آرام، می خواند خروس از دور، می شکافد جِرم دیوار سحرگاهان، وز بر آن سرد دود اندود خاموش، هرچه با رنگ تجّلی، رنگ در پیکر می افزاید می گریزد شب صبح می آید.


  ادامه مطلب... • سبز بر تن می کنی و تبسم لبان تبدارت شعله شمعی شود در بزم باده نوشان. چون ماهی قرمز در تنگ زندگی آنان که گردش ساغر و پیچش مویت بینند به سماع برمیخیزی.


  ادامه مطلب... • شاید از معجزه عصای موسی بر دریا! اگر آنقدر هوای اتاق من خفه است که کلام جای خود دارد، حتی نفس بر سینه سنگینی می کند، همان نگویم بهتر است.


  ادامه مطلب...

صدا و سیما و احمدی نژاد

دولت آقای دکتر احمدی نژاد اعتراض دارد که چرا صدا و سیما خدمات دولت نهم را آنطور که باید و شاید به مردم معرفی نمی کند. در مقابل منتقدین دولت صدا و سیما را به طرفداری از دولت و تبلیغات خارج از عرف آنهم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری متهم می کنند. جالب آنکه همه می دانند تبلیغات و حمایت مستقیم آنهم به صورت افراطی اثر معکوس دارد و بهترین حمایت از یک دولت می تواند آرامش بخشیدن به جامعه که منجر به احساس رضایت عمومی می شود باشد که آن هم فقط از طریق روشهای غیر مستقیم حاصل می شود. من که آخر نفهمیدم کی با کیه؟! ولی بسیار واضح و روشن است که اگر صدا و سیما با دولت است نه بر آن، موثرترین کار برای حمایت از دولت به شیوه غیر مستقیم و روشهایی مانند پخش همان سریالهای نود قسمتی طنز است که هر شب کلی فشار روانی ناشی از قرض و بدهی و طلبکاری و اقساط عقب افتاده را از مردم می گرفت. من واقعا نمی دانم چرا موثرترین حمایت آنهم بدون هیچگونه اتهامی از طرف گروهای مخالف را کنار گذاشته اند؟! شاید هم هر چه سوژه طنز داشته اند در پاورچین و نقطه چین و جورچین و هاچین و واچین تمام کرده اند و حالا نوبت یک پاتو ورچین رسیده است.

1387/12/14

تعداد بازدید:1830
نظرات شما

مسئولیت نظرات ارائه شده در این صفحه با شخص نویسنده آن است و اینجانب فقط مسئول پاسخ های خود هستم.